De er med i Folkeoplysning for Flygtninge

Her er en oversigt over de landsorganisationer, der er med i Folkeoplysning for Flygtninge - med kontaktperson og kontaktoplysninger

AOF Danmark

Hafida Bouylud; hafidabouylud@aof-danmark.dk


Daghøjskoleforeningen

Györgyi Csató; csato@idh.dk

Dansk Kvindesamfund

Lisa Holmfjord; lisa.holmfjord@danskkvindesamfund.dk

 

DAOS

Dina Gelfer Jørgensen; dina@gelfer.com


DATS

Lene Grønborg Poulsen; lene@dats.dk

 
DFS

Trine Bendix Knudsen: tbk@dfs.dk


DOF

Anne Refsgaard; ar@danskoplysning.dk

Efterskoleforeningen

Maren Ottar Hessner; moh@efterskoleforeningen.dk

Europabevægelsen

Christine Bille: cb@eubev.dk

FOF

Søren Hansen; sh@fof.dk


Folkekirkens Ungdomskort

Sara Nørholm; fuk@fuk.dk


Folkevirke

Jeanne Bau-Madsen; jeanne@bau-madsen.dk


Fora

Henriette Corvinus Andersen; henriette@fora.dk


Frie Fagskoler

Løkke Fabricius; lf@friefagskoler.dk

FN-Forbundet

Torleif Jonasson; tjo@fnforbundet.dk

Grundtvigsk Forum

Anna Kolind; anna-kolind@tdcadsl.dk


Grænseforeningen

Maya Bram Sommer; mbs@graenseforeningen.dk


Foreningen af Folkehøjskoler i Danmark

Jakob Hvenegaard; jha@ffd.dk


Kulturhusene i Danmark

Vibeke Sonntag; vibeke@kulturhusene.dk


KULU
(Kvindernes U-landsudvalg)

Ruth Ejdrup Olsen: kulu@kulu.dk


LOF

Bent Jørgensen; bent@lof.dk


Mellemfolkeligt Samvirke

Helle Gerber; hge@ms.dk


SFOF

Jane Jensen; sfof@sfof.dk


Ungdomsskoleforeningen

Søren Hanmann; shl@ungdomsskoleforeningen.dk

 

 

x